Vakarų Žemaitijoje vandens malūnai buvo labai paplitę nuo XVI amžiaus, vėliau smulkesnius keitė stambinti didesni malūnai, įsikūrę patogesnėse vietose.
Daukšaičių kaimas istoriniuose šaltiniuose minimas dar 1695 metais, nuo seno pro čia ėjęs vieškelis ties vandens malūno sodyba kirtęs Šalpę, kuri kaip spėjama buvo užtvenkinėjama nuo seno, o vandens malūnas buvo daugelį kartų perstatytas.
Šią vietovę valdė Švėkšnos grafų Platerių (vėliau Broel – Platerių) giminė, pasinaudojusi vandeningu upeliu prie užtvankos kairiajame krante įrengė žinomą lentpjūvę, o dešiniajame krante – vandens malūną.
Istoriniuose šaltiniuose minima, kad ištisus metus veikianti dirbtuvių firma su lentpjūve, odų dirbtuvėmis ir dviejų vandens ratų malūnu turinčiu dvejas girnas,pitlių bei kruopų dirbimo mašiną, adresu: Pagraumenė,Švėkšnos valsčius, Tauragės apskritis, priklausanti lietuvių pilietybę turinčiam Jurgiui Broel-Plateriui, buvo įkurta 18.. metais.Laikui bėgant senąsias užtvankas pakeitė kapitališkas tiltas su akmens mūro atramomis, sujungusiomis Šalpės upės krantus.
Senesnę vandens malūno istoriją atspindi kariniai žemėlapiai, kuriuose jau buvo pavaizduota vandens malūno ir lentpjūvės sodyba Šalpės pakrantėje.Pavieškelėje į pietvakarius Šnypštės sodyba ir carinės Rusijos pasienio kordonas,pasienio-Paprūsės gyventojų tikrinimui. Kitas kordonas – užkarda šiauriau malūno ir Daukšaičių kaimo.